להיות אדם נכה, לא אומר להיות לאו דווקא לא מסוגל לעשות דברים. באמצעות הנגשת אותם הדברים הפשוטים אפשר להקל על חייהם של אנשים אשר צורת המקור של אותו הדבר פחות מתאימה להם. המטרה היא לאפשר לאותו האדם לחיות את חייו ללא חששות ודאגות מיותרים שאפשר לפתור באמצעות פתרונות רפואיים לנכים. אחד הפתרונות השכיחים ביותר עבור נכים הוא כיסא גלגלים שמאפשר לאדם להתנייד ללא תלות בגורם חיצוני נוסף, כך בעצם הוא מרגיש יותר עצמאי ובעל מסוגלות להתנייד בצורה נוחה ובטוחה. 

מהם פתרונות רפואיים לנכים?

קיימים לא מעט פטנטים ופתרונות אפשריים הנותנים מענה עבור הנכים ואף משדרגים את רמת ואיכות חייהם של אותם האנשים. לעיתים אלו תוספים שנלווים לאמצעים הקיימים ומאפשרים פתרונות רפואיים לנכים יעילים, קלים ונוחים לשימוש. לדוגמה, כיסא גלגלים הוא פתרון יעיל אך הוא מתאים רק עבור אזור מישורי, לצערנו הסביבה בה אנו חיים לא תמיד מורכב אך מאזורים מישוריים ולעיתים נאלץ להשתמש במדרגות. זהו דבר היכול להוות מכשול עבור האדם הנכה. לכן, ניתן לשלב מעלון, זהו תוסף לכיסא הגלגלים אשר יעזור לנכה לעלות באמצעות כיסא הגלגלים במעלה המדרגות וכמובן גם לרדת בהן. ללא ספק, זהו פתרון אשר ישמש את הנכה בחייו היום יומיים וייתן לו אפשרות להתנייד ממקום למקום בבטחה וללא תלות באחר. 

איך בוחרים פתרונות רפואיים לנכים מתאימים?

כדי לרכוש את הציוד הרפואי הטוב ביותר עבורכם, עליכם לבצע סקר שוק ולהתאים את פתרונות רפואיים לנכים בצורה המיטבית עבורכם. חשוב לקול את כלל הקריטריונים אשר יכולים להוות פקטור משמעותי עבורכם. למשל, מחיר, גודל, אופן השימוש, משקל, באם הוא חשמלי – האם צריך להיות מחובר למקור מתח או שהוא נייד ונטען. אלו הם קריטריונים שחשוב לקחת בחשבון בעת סקירת השוק בעבודה המוצר אותו אתם שוקלים לרכוש. בדיקה מעמיקה זו תעזור לכם בעת רכישת המוצר ולוודא שאתם עושים את הבחירה הנכונה והבטוחה ביותר עבורכם. נמליץ שתרבו בבדיקות ואף תתייעצו עם אנשים בעלי אותו ציוד הדומה לציוד שאתם חפצים לרכוש. מפני שציוד עזר רפואי עבור נכה הוא ציוד יקר ויש לקחת זאת בחשבון. אתם חייבים להרגיש בנוח בעת ביצוע הבחירה והרכישה כדי שתקבלו החלטה בלב שלם. 

איך פתרונות רפואיים לנכים יכולים לעזור בתחום הספורט?

פעילות גופנית היא חשובה למען הבריאות הנפשית והגופנית בעבור כל אדם באשר הוא ללא הבדל בין אם הוא בריא פיזית או לא או לחילופין, רק חלק מגופו מתפקד כראוי . תופתעו לגלות כי ישנו ציוד ספורט בעל פתרונות רפואיים לנכים אשר מנגיש את הספורט לנכה. למשל, בתחום האופניים, ישנם מספר סוגי אופניים שיכולים להתאים לנכים: 

אופני ידיים – זהו תלת אופן במופעל באמצעות הידיים במקום באמצעות הרגליים. מומלץ בעבור נכים בפלג גופם התחתון. לאופניים אלו, ישנה התאמה מלאה באופן צורת הישיבה מבחנית, מיקום הכיסא, מיקום הדוושות וגובה הכידון. 

אופני טנדם – אלו אופניים המאפשרים שני רוכבים על אותו כלי כאשר אחד הוא רוכב ראשי והשני מסייע לו. 

תלת אופן – מיועדים בעבור מי שסובל מבעיות בשיווי משקל ונכים. בזכות צורתם הם מהווים בסיס יציב יותר מאשר אופניים רגילים. נוסף על כך, ניתן להוסיף לו תוספים אשר יעזרו לנכה להשתמש בהם בצורה נוחה ובטוחה. 

איך פתרונות רפואיים לנכים יעזור להסתדר עם בעיית הנגישות בבית?

פתרונות רפואיים לנכים מיועדים להקל על שגרת היום יום עבור אדם נכה ולסייע לו בדברים הפשוטים. התפרון הכי פרקטי והנפוץ ביותר הוא המעלון. הוא מסייע בשינוע ממקום למקום כשיש מדרגות ואין בקרבת מקום מעלית לצורך כך. ישנם סוגים שונים ומגוונים של מעלונים אשר יכולים לסייע בפעולת העלייה והירידה במדרגות: מעלון כיסא למדרגות, מעלון משטח, מעלון ישר ללא פיר ומעלית אנכית.