בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות שינויים משמעותיים בעולם הרפואה. הטכנולוגיה והמכשור התקדמו פלאים, ואיתם גם התפיסות והעקרונות שמובילים את הטיפול בחולים. אחד הדברים המרתקים ביותר הוא פתיחתן של מרפאות כאב רבות. מרפאות הכאב כשמן כן הן – מטפלות בכאבים ורואות בהם בעיה בפני עצמה, ולא רק סימן או סימפטום לבעיה אחרת. אז מתי צריך ללכת למרפאת כאב, ואיך למצוא את המרפאה הנכונה עבורכם? כל הפרטים בכתבה הבאה.

מרפאת כאב – מה זה אומר?

מרפאת כאב היא מקום בו מטפלים ומנסים להקל על כאבים כרוניים או נקודתיים. מרפאות אלו שייכות לענף רפואי חדש יותר, אשר נקרא “ניהול כאב”. 

שימו לב שמרפאה מסוג זה לא בהכרח מיועדת לאבחון הבעיה, אלא להתמודדות עם ההשלכות שלה ושיפור של איכות החיים. 

למה הולכים למרפאת כאב, ולא פותרים את הבעיה “מהשורש”?

פעמים רבות, אנחנו לא יודעים מאיפה הכאב מגיע. במקרים אחרים, לכאב אין סיבה פיזיולוגית ומקורו אך ורק במערכת העצבים. במילים אחרות, המוח מקבל אותות של כאב למרות שבגוף לא “קורה” שום דבר. 

עם זאת, העובדה שהמערכת הרפואית לא הצליחה לאבחן את הבעיה שלכם באופן מלא, לא אומרת שלא ניתן להקל על הכאבים הקשים ולשפר את התפקוד היומיומי.

איך לבחור מרפאת כאב?

כאשר אתם בוחרים מרפאת כאב, חשוב לבחור באנשי מקצוע אשר מכירים את תחום רפואת הכאב (נקרא גם ניהול כאב). ודאו כי המרפאה פועלת תחת כל האישורים הנדרשים ממשרד הבריאות הישראלי, ואל תתביישו לשאול את אנשי הצוות כל שאלה שעולה על רוחכם (כמובן בצורה נעימה ומכבדת).

מהם הטיפולים שמקבלים במרפאת כאב?

מרפאות כאב לרוב מתאפיינות במתן טיפולים מתקדמים מבחינה טכנולוגית, החל מטיפול בגלי רדיו ועד לקנאביס רפואי שתפס תאוצה בשנים האחרונות. 

באילו מחלות מטפלים במרפאת כאב?

במרפאת הכאב תוכלו לקבל טיפול לכל סוג של כאב, בין אם הוא אקוטי או כרוני. לדוגמה: כאבי שרירים ומפרקים, טיפול בפיברומיאלגיה, טיפול בדורבן, טיפול בכאבי גב עליון או תחתון, ועוד. כפי שכתבנו, אחד היתרונות בניהול כאב הוא שניתן לטפל גם בכאבים שמקורם לא ידוע. פרטים נוספים על סוגי הטיפול תוכלו לקבל במרפאה עצמה.

שירותים רפואיים עם “מכל הלב”

אנחנו בחברת מכל הלב נשמח להעניק לכם את השירותים הרפואיים הטובים ביותר. אנחנו עובדים עם מגוון רופאים ואנשי מקצוע, תוך שיתוף פעולה עם כל קופות החולים כבר למעלה מ-30 שנים. בין אם אתם מעוניינים בתור למרפאת כאב או בכל שירות רפואי אחר, נשמח מאוד לצרף אתכם לקהל הלקוחות הנרחב שלנו.