אחד הסממנים השכיחים של מחלות ובעיות בריאות אחרות, פצעי לחץ. פצעים אלו נוצרים כתוצאה מהמצב בו הגוף נמצא עקב המחלה או הטראומה. העניין עם פצעים אלו הינו, שאם הם לא מטופלים בצורה ראויה ורציפה הם עלולים לגרום לסיבוכים ואף להחמיר את המצב הבריאותי הקיים. משום כך, כדאי לנסות להבין כיצד להתמודד עם פצעים אלו וכיצד למנוע את הופעתם.

מה זה בעצם פצעי לחץ

אחת מדרכי ההתמודדות עם פצעי לחץ, הינה לרכוש מזרון מיוחד אשר מותאם בדיוק עבור פצעים מסוג זה. המזרון בנוי כך שהוא מסייע בהפחתת הלחץ על הפצעים ובכך מאפשר החלמה מהירה יותר. לפני שניכנס להסברים אודות המזרון עצמו, מבנהו ויתרונותיו עבור פצעי לחץ, יש להבין תחילה מהם פצעי לחץ. מדובר בפצעים שהם תוצר לוואי שכיח של מחלות וחבלות שונות. פצעי לחץ נוצרים כאשר נוצר לחץ על אזור מסוים עקב שכיבה ממושכת אשר מונעת זרימה סדירה של דם לאזור. הפצע הוא למעשה ביטוי של הפגיעה ברקמות באזור הלחץ. פצעים מסוג זה נפוצים בעיקר בקרב אוכלוסיה מבוגרת, אנשים שעברו תאונה ועקב כך מרותקים למיטה או אנשים הסובלים ממחלה המגבילה את הניידות שלהם.

פצעי לחץ מהווים בעיה רצינית בעיקר אצל מבוגרים, מכיוון שהפצע לוחץ על הרקמות ומזיק להן. בגיל זה היכולת של הרקמות להתרפא היא מאוד קטנה. על מנת להתמודד עם הבעיה בצורה טובה, מומלץ לרכוש מזרון לפצעי לחץ.

מהו מזרון לפצעי לחץ וכיצד הוא יכול לסייע

ישנם סוגים שונים של מזרונים עבור פצעי לחץ. לדוגמא:

  • מזרני ספוג ויסקו אלסטי
  • מזרני אוויר ריאקטיבים
  • מזרני אוויר דינמיים

כל סוג של מזרון מתאים לאנשים עם פצעי לחץ בדרגות שונות.

המזרון בנוי באופן כזה, שניתן לומר כי חלק מהגוף נמצא כביכול באוויר. המזרון הינו גמיש ובעל יכולת להתאים את עצמו לפי צרכי הגוף. תכונה זו מאפשרת למנוע את הלחץ על הפצעים. בנוסף, המזרון גם מפזר את הלחץ בצורה טובה לאורך כל הגוף כך שלא יווצר לחץ על אזור מסוים באופן מיוחד. הרעיון הוא לספק למטופל אפשרות לשכב על המזרון בשלווה ובנוחות מבלי לחוש אי נעימות או כאב.

כיצד ניתן למנוע את היווצרותם של פצעי לחץ

חשוב לציין, המזרון מיועד למניעה של פצעי לחץ. הרבה יותר פשוט למנוע את היווצרותם של פצעים אלו מאשר לטפל בפצעים קיימים. משום כך, מומלץ לרכוש מזרון כזה מבעוד מועד ולא לחכות להופעתם של הפצעים. ככל שנקדים לרכוש את המזרון המדובר כך עדיף. באופן זה נוכל להתרכז בהחלמה ובשיקום מבלי לדאוג להיווצרותם של פצעי לחץ.