למרות הקדמה הטכנולוגית והמודעות הגוברת לבעיות רפואיות שונות, אנחנו עדיין נתקלים באנשים רבים אשר חווים מבוכה ואף בושה להשתמש בציוד הרפואי לו הם זקוקים. אם גם אתה או קרוב המשפחה שלך חוששים להרכיב מכשיר שמיעה או כל סוג אחר של מכשור, כדאי לקרוא את המאמר הבא. בשורה התחתונה – כשמשתמשים בציוד הנכון, אין כל סיבה שבעיה רפואית תהפוך לבעיה חברתית.

מאיפה נובע החשש להשתמש בציוד רפואי?

מבוגרים רבים חוששים מההשלכות החברתיות של שימוש בציוד רפואי – חשש שאינו תמיד מוצדק. הנה שתי סיבות עיקריות לכך.

חשש מביקורת חברתית

כיום, המודעות לבעיות רפואיות הולכת וגוברת. יותר ויותר אנשים מדברים בפתיחות על המצב שלהם, מתייעצים ופונים ועזרה ולייעוץ. עם זאת, הביקורת החברתית וההערצה למודל הבריאות והיופי עודם קיימים (לצערנו), מה שגורם לרבים לחשוש מביקורת וסלידה חברתית ממצבים כמו כבדות שמיעה או קושי קוגניטיבי.

חשש להודות בירידה בתפקוד

במקרים רבים, בעיה רפואית תגרום להידרדרות הדרגתית בתפקוד היום יומי השוטף. שימוש בעזרים רפואיים כמו הליכון, מכשיר שמיעה או מקל הליכה, יש בהם משום “הודאה” בהדרדרות זו, ולכן רבים מעדיפים לדחות את השימוש בהם עד שכבר אין ברירה.

אילו סוגים של ציוד רפואי יכולים לשפר את התפקוד היום יומי?

כמעט לכל בעיה רפואית יש ציוד שיכול להקל על ההתמודדות עימה – ממכשירי שמיעה, דרך הליכונים ועד לציוד פיזיותרפי, מזרוני שינה, ציוד ספיגה וכיוצא בזה.

מה ניתן לעשות כדי להתגבר על המבוכה?

מלבד שיח כנה ופתוח, יש עוד כמה דרכים שעוזרות להתגבר על המבוכה הנובעת מהדרדרות המצב הרפואי והתפקוד. דוגמה אחת לכך היא הזמנת ציוד באינטרנט ללא צורך להגיע לחנות, בצורה דיסקרטית ופרטית.

חשוב להדגיש כי בדיוק כפי שאנחנו לא מתביישים בהרכבת משקפי ראייה – כך גם לא צריך להתבייש בשימוש במכשיר שמיעה, מוצרי ספיגה, או כל דבר אחר. מדובר בשינוי תפיסתי לכל דבר ועניין, שמן הראוי שיתרחש במישור האישי והחברתי כאחד.

מכל הלב – הזמנה דיסקרטית, משלוח מהיר

אצלנו ב-“מכל הלב” אתם מוזמנים לרכוש ציוד רפואי, אשר יגיע אליכם עד הבית – במשלוח אמין, מהיר ודיסקרטי. אנחנו מכירים היטב את המבוכה הנלווית לבעיה רפואית, ומאמינים שאפשר בהחלט להקל על המצב ולשפר את איכות החיים מבלי שהדבר יהפוך לבעיה חברתית. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים.